Manual jak demo
instalovat ZDE

 

 

SLABIKÁŘ —
PREVENCE
PROCVIČOVÁNÍ
TRÉNING

.....................................................................................................................................................

CHCETE, ABY VAŠE DĚTI MĚLY VE ŠKOLE CO NEJLEPŠÍ VÝSLEDKY ?
VĚNUJTE SE SVÝM DĚTEM JIŽ V PŘEDŠKOLNÍM VĚKU - BUDOU VE ŠKOLE JEDNIČKY.

Získali jsme za náš projekt několik mezinárodních
ocenění! Více zde .-)

Interaktivní Slabikář je určen pro všechny děti od 4 let, slouží jako prevence počátečních problémů se čtením (dyslexie) a psaním (dysgrafie) a hyperaktivitou.

DEMO naleznete vlevo u myšky s trychtýřem DEMO download -stačí kliknout a vše se vám stáhne a nainstaluje .-)!
Možno zakoupit ZDE v jednom balíčku Testy i Slabikář.

Slabikář a testy používají například všechny mateřské školky na Praze 1, PPP - pedagogicko-psychologické poradny Praze 11 a 12, poradna v Třebíči, Jihlavě, mateřské školky na Olomoucku, Zlínsku, Jižní Moravě…atd.
A také děti s rodiči na svých počítačích doma z nejrůznějších koutů naší republiky.

Křest 9.9. 2010 v Národní galerii ve Veletržním paláci v Praze

Ve slabikáři jsme vytvořili 2 možnosti abecedy a tři různé krajiny.
Slabikář je generován náhodně – pokaždé, když ho dítě otevře znovu, jsou písmenka na jiném místě. Dítě si může vybrat vždy samo jaké písmenko chce..Slabikáři využívá faktu, že dítě po narození vidí první tvar a nezná jeho název. Zde pak, přirozeně svému vnímaní, přechází z tvaru hraček na písmenka. A právě na tomto principu je projekt založen. Děti, jež by měly v budoucnu problém se psaním a čtením využívají převážně pravou část hemisféry mozku. Ta zpracovává obraz a právě dítě v předškolním věku, které by mohlo být dítětem s rizikem dyslexie, dysgrafie, může tuto funkci pravé hemisféry využít k lepšímu chápání písmen. Dítěti, které by teoreticky nemělo mít v budoucnu žádné problémy se psaním a čtením, tento projekt neublíží, ale naopak pomůže pravou hemisféru procvičit a naučí ho svět vnímat pestřeji. Slabikář je interaktivní, multimediální příběh dvou ježků jedoucích na výlet, za účelem naučit se písmenka. Letí s nimi i jejich starší kamarád pták Písmenko. Písmenka jsou všude kolem ve věcech, které potkávají. Oba rádi fotografují, tak si vše vyfotí a tyto snímky se stávají abecedou. Na každé písmenko v abecedě je napsána i hudba. Využívá se zde reálného prostředí, které je podmínkou pro celý projekt, nic není vymyšleno, vše je skutečné. Děti v předškolním věku pracují s realitou prostředí, ve kterém žijí. Princip tvarů se využívá ve slabikáři např. takto: písmenko H nepředstavuje holuba, husu, ale třeba tvarem koleje, ve kterých písmenko H můžeme vidět několikrát.

Slabikář je zaměřen na podporu obou hemisfér a spolupráci mezi nimi, koncentraci, prostorovou orientaci, rozšíření vědomostí, rozlišování tvarů, paměť, motoriku, sluch.

Oba projekty vznikly jako doktorandský projekt na Akademii výtvarných umění v Praze.
Projekt vymyslela autorka, výtvarná umělkyně Alena Kupčíková, která navrhla a vytvořila s programátorem a umělcem Michalem Klegou Slabikář i Testy, hudbu v projektu vytvořil Jan Urban, namluvil Jiří Lábus.


       
........................................................................................................................................................................................................
   
© Copyright DyS 2013   telefon: +420 604 145 011, 
e-mail: info@dys.cz